Výpravy


21 Zář 2016

Terapeutická výprava do Rakouska

sigmund-freud-photoMinulý rok byl pro naši potápěčskou skupinu opravdu náročný. Přes pevné vedení a otcovský přístup pana V se ani nám nevyhnula řada traumatizujících zážitků v podobě svateb, narození dítěte, rozvodů, nákupů a následných rekonstrukcí rodinných nemovitostí, atd. Proto všichni členové týmu s radostí uvítali výjezd do Rakouska zaměřený na rekonvalescenci, sbírání sil a opětovné hledání ztracených životních priorit.

Číst dále

28 Led 2016

Hledání hrobky hraběte Drákuly v János Molnár

Drakula1Příběh hraběte Drákuly je dobře známý. Někteří lidé se domnívají, že je to jen stará legenda, ale je to skutečný příběh.

Kníže Vlad III. byl vládcem Transylvánie –  malé země, která ležela v těsném sousedství obrovské Osmanské říše. Transylvánie se po dlouhá staletí bránila před nájezdy muslimů a musela platil Turkům vysoké daně za vrtkavý mír.

Číst dále

20 Srp 2015

Test pro ověření znalostí určený technickým potápěčům

 

image-48969d8c764e13782bd475eee621d962480c7ef7bc021eb8fdfad9c714187c4d-VPo nedávných krizových situacích diskutovaných mezi  potápěčskou komunitou  jsem byl požádán, abych se k tomuto fenoménu vyjádřil i já. Nejdříve jsem se tomu bránil, neboť je v ČR velmi málo potápěčů, kteří jsou schopni mou hlubší analýzu příčin vzniku krizových situací pod vodou vůbec pochopit natož je dokonce přetavit ve změnu svých potápěčských návyků, ale po zralé úvaze jsem se rozhodl vytvořit krátký přehledný  test, který všem potápěčům umožní ověřit si, jak na tom jsou se svými znalostmi a schopností vyrovnat se s neočekávanými situacemi pod vodou.

Číst dále

04 Srp 2015

Potápění na jezeře Ghostsee

IMAG1131Dlouho jsem přemýšlel o tom, zda zprávu z této akce vůbec napsat. V naší potápěčské praxi jsme se setkali s mnoha záhadami a těžko vysvětlitelnými jevy. Identifikovali jsme vraky německých ponorek, zkoumali jsme zatopené továrny, lámali jsme si hlavu s tím, jak mohla paní Ž. přežít všechny své ponory, atd.  Ale při vzpomínce na to, co jsme zažili při zkoumání Rakouského jezera Ghostsee, mi ještě teď tuhne krev v žilách.

 

Číst dále

07 Čvn 2015

Řešení uprchlické krize v Baltském moři

uprchliciÚspěchy našeho potápěčského týmu v oblasti záchranných prací (viz zpráva z minulé akce v Německu) nezůstaly skryty zahraničnímu tisku. Proto jsme nebyli překvapeni, když se nám ozvali lidé z EIO (European Immigration Office) – což je instituce zřízena Evropskou Komisí, jejímž cílem je vyřešit otázku uprchlictví v Evropě a požádali nás o konzultace a provedení testů v novém plánu EK -vysídlení původních Evropanů z Evropy do Afriky.

Číst dále

27 Dub 2015

Popis událosí v Bergwerku 18.-26.4.

BergwerkV posledních týdnech jsme o našich výpravách nepodávali žádné zprávy. Bylo to nutné, neboť jsme pracovali na tajném projektu propojení Vltavy s kabelovými šachtami tunelu Blanka pro kancelář Tondy Blaníka. Tento projekt jsme úspěšně dokončili a čekala nás zasloužená odměna – potápění v zatopených dolech Bergwerk. Paní Ž. již dávno snila o propojení tohoto systému s doly Christine a rozhodla se o tento prvopůnik pokusit.

Číst dále